Amenajare gradini si spatii verzi

Amenajarea gradinii dvs. reprezinta un serviciu in care echipa noastra da dovada de implicare minutioasa si devotament. Multi dorim deconectarea periodica de la cotidian si visam la o casa cu o gradina unde sa ne putem petrece cat mai mult timp relaxandu-ne si petrecand timpul cu cei dragi. De vei alege serviciile noastre de amenajare gradini, visul tau poate deveni realitate. Indiferent de ce dimensiuni vorbim, gradina casei tale poate deveni sanctuarul pe care ti l-ai dorit mereu si un nou mod de refugiu relaxant, ce iti poate oferi trairea unui prezent lipsit de griji, creativ, meditativ unde sa-ti poti recapata energia.

Importanta amenajarii gradinii pentru familie este un factor evident in cadrul oricarui individ ce detine o casa si o curte. Pentru ca un proiect bazat pe amenajarea si proiectarea gradinii sa fie realizat cu succes, este necesar a integra intr-un mod pozitiv toate aspectele care corespund asteptarilor si nevoilor membrilor familiei. Vrei sa ti se amenajeze spatiul verde, astfel incat estetica casei sa contribuie la intimitatea ta? Conteaza pe noi! Gradina casei poate fi aleasa ca un loc in care sa iei masa, iar acest aspect necesita alegerea mobilierului potrivit si amenajarea corecta specifica servirii mesei sau gatitului la gratar/cuptor, precum un foisor de lemn dotat cu cele necesare.

In functie de preferintele dvs., gradina poate fi bogata in plante urcatoare pentru pergole, terase sau balcoane, flori cu diverse culori, brazi inalti sau tuia japoneza/coreana, dar si tuia de Canada. O alta planta potrivita pentru un decor placut, este ienuparul, coniferul care este recunoscut si pentru beneficiile proprietatilor pe care le are, cu scop de tratare a anumitor boli.

Amenajarea spatiului verde poate consta si intr-un spatiu de joaca pentru copii. Echipa noastra va poate sta la dispozitie spre a va dota gradina cu mobilierul specific activitatilor pentru cei mici, precum tobogan, saltea, leagan etc. De altfel, pe langa relaxare, amenajarea gradinii poate consta si intr-un loc potrivit pentru plantare si cultivarea legumelor sau fructelor.

Proiecteaza-ti gradina dorita pentru confortul tau!

Dupa ce ti-ai armonizat visele dorite cu realitatea posibila, echipa noastra este gata oricand pentru realizarea unui proiect in functie de nevoile tale. Serviciile noastre de amenajare gradini si spatii verzi consta in:

  • Peluze de gazon natural
  • Rocarii
  • Garduri vii din conifere
  • Alei din piatra naturala
  • Jardiniere cu plante ornamentale
  • Gradini interioare
  • Foisoare din lemn
  • Spatiu de joaca pentru copii
  • Amenajare lacuri, iazuri si cascade artificiale

In cazul unei curti ce se afla in fata casei, este necesara o amenajare specifica realizarii intimitatii de care ai nevoie pentru a-ti desfasura diversele activitati fara a fi vazut sau auzit din strada. Pentru o astfel de situatie, echipa noastra va poate proiecta un gard inalt cu vizibilitate redusa, dar si multa iedera sau arbusti care sa ascunda intr-un mod placut si estetic proprietatea dvs. In schimb, o curte aflata in spatele casei, iti reda confortul de care ai nevoie pentru a putea face orice doresti, fara teama de a fi urmarit sau vazut. In functie de amenajarea spatiului pe care ti-l doresti si de buget, echipa noastra va poate amenaja spatiul verde… pentru relaxare sau socializare cu cei dragi.

Amenajarea spatiilor verzi – proiectari si decoratiuni cu efecte vizuale!

Daca vorbim despre amenajarea spatiilor verzi de mici dimensiuni, recomandam un proiect peisagistic de proiectare gradina specifica evidentierii estetice a plantarii unor flori sau decoratiuni, precum gazon – pentru o imbunatatire si punere in valoare a imaginii locuintei tale. O alta optiune pentru spatiile de mici dimensiuni, este proiectarea unei piscine, inconjurata de gazon.

Cand vorbim de amenajarea spatiilor verzi de dimensiuni mari, serviciile noastre va permit sa proiectati orice doriti, in functie de bugetul si nevoile dvs. Cu ajutorul unui proiect fiabil si a unor solutii potrivite, amenajarea si proiectarea gradinii dvs. poate fi realizata cu succes. In cazul unui gazon extins, o masina de tuns iarba potrivita il poate intretine usor, pavajul curatandu-se cu usurinta. Gradinile cu teren in panta pot parea un dezavantaj, insa acest aspect poate contribui la crearea unor decoratiuni interesante, cu efect vizual placut. Jucandu-te intr-un mod creativ cu treptele sau terasele, ti se ofera ocazia sa delimitezi spatiile cu functionalitati diferite, nu doar cu ajutorul aleilor, straturilor de flori sau gardurilor, dar si cu amenajarea unei cascade.

Sa nu uitam ca spatiul unei gradini si amenajarea acesteia, consta si in arta cultivarii pomilor fructiferi, astfel incat sa te bucuri de o livada bogata in roadele gustoase ale pamantului.

Pentru orice tip de amenajare sau proiectare a spatiului gradinii dvs., puteti conta pe noi. Echipa noastra este la un telefon distanta si oricand pregatita spre a va oferi servicii de calitate in functie de nevoile si asteptarile dvs. Contactati-ne!